Televizyonda kadın futbolunu göremeden önce

Televizyonda kadın futbolunu göremeden önce

Neymar Jr.’ın dileği, Copa América’ya hazırlanmak için Seleçao konsantrasyonuna katılmadan önce, oyuncunun Mayıs ayında PSG’nin spor yönetimine transfer olduğu Camp Nou’ya geri dönmek. Florentino bunun tamamen farkında, ancak aynı zamanda, Nasser Al-Khelaifi sonunda yıldızını piyasaya çıkarırsa, Katar’ın onu Barselona’ya değil Madrid’e satmayı tercih edeceğini de ilk elden biliyor. Madrid de bu imkândan sonuna kadar yararlanmak istiyor ve bu nedenle son günlerde Neymar Jr.’ın çevresiyle temaslarını yeniden canlandırarak kendini gıyabında ilan etmeden crack’i kışkırttı.

Madrid aylardır hareket halinde. Aslında Mart ayında, Copa del Rey’de ve Şampiyonlar Ligi’nde merengue felaketi sona erdiğinde – Lig haftalarca kaybetmişti – Florentino iki öncelikli hedef belirledi: çok önemli olan Zinedine Zidane’nin dönüşünü hızlandırmak çabuk ve Neymar’ı bir sonraki spor-medya projesine liderlik etmeye ikna edin. 

Neymar Sr. ile temaslar Mayıs sonuna kadar uzadı, ancak ne Florentino ne de sağ kolu olan genel müdür José Ángel Sánchez ile bir maaş anlaşması imzalamayı başaramadığı için Madrid tarafından terk edildi (Barça’nın evet Florentino’yu telefona koyan (Barça’nın anlamadığı) Nasser Al-Khelaifi ile müzakereye başlamak için sözlü olarak yaptı.

Atletik performansının ötesinde Florentino, Neymar’da Galacticos ekibine benzer bir etkiye sahip ve Hazard gibi bir futbolcunun ona teklif edemeyeceği büyük bir pazarlama operasyonu görüyor. Kısacası Madrid, Cristiano Ronaldo’nun bıraktığı medya boşluğunu Brezilyalı yıldızın dolduracağını ve spor imajının çok kötüleştiği bir sezonda kimsenin işgal etmediğini öngörüyor.

Florentino, Neymar ile herhangi bir ilgiyi reddederek artık gizli çalışıyor. Taktiği, pazar kapanana kadar PSG ile Barselona arasındaki müzakerelerin haftalarca sürmesini beklemek. Şansı olacağını, onu sonuna kadar kullanmaya çalışacağını biliyor. 

Florentino’nun PSG ile yarattığı suç ortaklığı iki noktaya dayanıyor: Madrid’in, Barselona’nın aksine operasyona herhangi bir futbolcuyu dahil etme ihtiyacı yok ki bu Katarlıları çok memnun ediyor; İkincisi, Al-Khelaifi, Barça’yı futbolcularla (Thiago Silva, Marquinhos, Verratti ve Rabiot) imzalamaya yönelik tüm girişimlerinden dolayı affetmedi ve sportif olarak en büyük düzeltmesi olan 6-1’i ihlal eden kulübe düşmanlık gösterdi.

Madrid’in taktiği, şu anda yalnızca Blaugrana tarzında düşünen Neymar’ı ikna etmektir. Bunu yapmak için, São Paulo forvetinin PSG ile Barselona arasındaki müzakerenin nasıl durduğunu görmek için yaratabileceği gerginlikle kendi lehine olduğuna inanıyor. Bir kez daha Florentino, hem Fransız şampiyonu hem de Paris’te aldığı tokena Barselona’da sunduğundan çok daha fazla benzer bir token sunacağı Neymar için çok daha yüksek bir ekonomik teklifle çok güçlü olacak. 2017 parametreleri. 

Neymar-PSG savaşına Barça’nın tepkisi

PSG, Neymar’ın ayrılışını düşünüyor ve Barça ile görüşmeleri kabul ediyor

Madrid’i nakavt etme ihtimali Neymar’ın elinde. Son aylarda yaptığı gibi yıldız indirgenemezse, Florentino’nun, yıldızının kontrolünü ne kadar kaybeden PSG onu Bernabéu’ya doğru itmeye çalışsa da, onu imzalama seçeneği olmayacak.

Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Liverpool’un elinden Barça’nın elenmesi, Barça kulübünün tarihi bir rekora ulaşmasını engelledi: aynı yıl hem erkek hem de kadın takımlarını Avrupa finaline götüren ilk kulüp oldu.

05/09/2019

17:33 tarihinde CEST

Patricia Martinez @filmdenkare

O zamanki UEFA Kadınlar Kupası’nın 2001 yılında başlamasından bu yana, şampiyonluğu yalnızca yedi takım kazandı. Bunlar FFC Frankfurt (4), Umea (2), Turbine Postdam (2), Arsenal Ladies, Duisburg, Olympique de Lyon (5) ve Wolfsburg (2).

Şimdi Barça, kulübün tüm kariyeri boyunca ilk kez Avrupa’nın en iyi iki takımı arasında yer alıyor ve final en az karmaşık gibi görünse de, adını tarihte daha da vurgulamak için mücadele edecek. Beş kez Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olan yüce Olympique de Lyon ile üst üste son üçü karşı karşıya gelecek. Fransızlar açıkça favoriler, ancak Lluís Cortés’inki finale ulaşarak tarih yazdı.

Arsenal ve Barça, iki finalist ikiye katlandı

Barça, Kadınlar Şampiyonlar Ligi finali için geri sayıma başladı

Alexia Putellas: “Küçükken maalesef referanslarım erkekti”

İki takımını bir Avrupa finaline yerleştirmeyi başaran tek kulüp, 2006-2007 sezonunda kadınlar Şampiyonlar Ligi şampiyonu olan ve 2005-2006’da erkeklerde ikinci olan Arsenal oldu. Paris’teki Barça. Şimdi Barça kulübü, aynı yıl her şeyi başarma fırsatını boşa harcamış olsa da, bu seçkin gruba katılıyor.

6 Mayıs Pazartesi günü öğleden sonra, Iberdrola Ligi’nden birkaç oyuncu, kadın futbolundaki mevcut durumu tartıştıkları bir tanıtım etkinliği için Barselona’daki Portal del Ángel’daki Nike Mağazasına gitti. Orada Kadın Futbol Okulu’nun genç kadınları ve Nike Üyeleri üyeleri futbolculara soru sorabildiler.

05/06/2019

22:54 tarihinde CEST

Patricia Martinez @filmdenkare

Barça tarafında, etkinliğe sekiz kültür temsilcisi katıldı: Vicky Losada, Alexia Putellas, Sandra Paños, Patri Guijarro, Mariona Caldentey, Claudia Pina, Bárbara Latorre ve Leila Ouahabi. Hepsi ufukta UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nin 18 Mayıs Pazar günü Budapeşte’de rüya gibi finalini görüyor. Saat sekizde, mevcut kadın futbolunun evrimi onları ayrıcalıklı kılıyor, ancak hepsi aynı şekilde yaşamamış. En yaşlılar etlerinde değişim yaşadı. Örneğin, Alexia Putellas, çocukken yaptığı atıfların “ne yazık ki” erkek olduğu yorumunu yaptı: “Artık bu değişti. Daha önce televizyonda kadın futbolunu göremiyordunuz. Şimdi kızlar için kadın referansları oluşturuldu.”

Patri Guijarro, Leila Ouahabi ve Mariona Caldentey | Javi Ferrándiz

Aynı şekilde, Vicky Losada da futbolcuların şu anda sahip olduğu imkanlardan, markaların ve kulüplerin en büyük taahhüdünün sonucundan bahsetti: “Kısa bir süre önce, yılda bir çift bottan fazlasını alamazdık ve hiçbir marka bilmiyor veya bahse girmiyor. bizim için bizden. Neyse ki işler çok değişti. ” Sandra Paños ise “büyümenin beklenenden daha hızlı olduğunu” kabul etti: “Durma. Şimdi sadece büyük sahnelerin tadını çıkarmalıyız. Buraya gelmek için çok savaştılar.”

Kazanan Şampiyonlar

Kültürlerin bu sezon ana hedefi olan Iberdrola Ligi, bu yıl yine ortadan kayboldu. Bununla birlikte, heyecan verici Şampiyonlar Ligi finali, Katalanlara şu anda sona eren kampanyayla gurur duymaları için nedenler veriyor. Önde, her ne kadar kültürler favori olmadıkları için dağılmasalar da, açık bir favori olan yüce Lyon Olympique de Lyon’a sahip olacaklar. “Bizim için daha az baskı” diyen Leila Ouahabi, “takım her şeyi vermek için sahaya çıkacak ve canlı bahis siteleri üyelik bonusu sonuna kadar çalışacak” diye şaka yaptı. Aynı konuda, Bárbara Latorre, gelecekte Barça’nın bu yıl başardıklarının daha değerli olacağına dair güvence verdi: “Ne yaptığımızın hala farkında değiliz. Birkaç yıl içinde buna daha çok değer vereceğiz.”

Ayrıca Real Sociedad’dan Nahikari Garcia ve Levante UD’den Eva Navarro ve Marta Corredera da etkinlikte yer aldı.

Barça, Sporting Huelva’yı (18:30, Mini Estadi) Iberdrola Ligi’ne odaklanan ve aynı zamanda önümüzdeki Pazar Kraliçe Kupası’nın yarı finallerine atlético sahasında tek bir maç olan sıkı bağlılığıyla karşılar. Takımın bu sezon hedeflerine ulaşmak istiyorsa hata yapamayacağı iki önemli randevu.

02/12/2019

Kanun 02/13/2019, 16:16 CET

Xavi Kanalları

Lluís Cortés liderliğindeki ekip, yenilmez durumlarını korumak için beşinci zaferini zincirlemeye çalışacak, şampiyonluk mücadelesinde kendilerine güvenmeye devam edecek ve sonraki maçlar için morallerini oluşturacak. Bunu yaralı Gemma Gili, Patri Guijarro ve Bárbara Latorre veya Vallecas’ta sınır dışı edilen yaptırıma tabi Andressa Alves olmadan yapacak.

Koç Lluís Cortés, “Geleceklere hazırız” diyor

Rotasyonları açıklayan bir Cortes, “Takım azdan fazlasına gitti ve gelecek olana hazırız, ki bu çok güzel ve önemli,” açıklamasını yaptı: “Hafta sonunu hesaba katmalı ve maksimum oyuncu sayısının olduğundan emin olmalıyız. iyi bir seviye sunmanın önemli olduğunu düşünüyorlar ”. Tabii ki Blaugrana koçu “her maçı kazanmamız gerektiği konusunda ısrar etti.”

Taahhütlü gardırop

Vicky Losada’nın dün açıkladığı gibi, Barça soyunma odası dakikaların dağıtımını memnuniyetle karşıladı. Koçun çalışmalarından övgüyle söz eden orta saha oyuncusu, “Lluís tüm oyunculara dakikalar veriyor, böylece hepimiz önemli hissediyoruz,” dedi: “İyi bir iş yapılıyor ve bu sayede en iyi şartlara ulaşacağız.”

Takımın önünde yatan önemli düelloları aklında bulundurmasına rağmen Losada, Sporting Huelva’ya güvenme tehlikesi konusunda uyardı: “Birkaç oyun kalmaya başladı, geride kaldılar ve puana ihtiyaçları var. Tüm takımlar hepimizin karşısına çıkıyor ”.

Iberdrola Ligi’nin 21. maç günü maçları ve programları:

Lluís Cortés, Vallecas’ta meydana gelen olayın çözüme kavuşturulacağını düşünüyor

Barcelona kadın koçu Andressa’ya ırkçı bir hakareti kınadı

13.2.2019
Sevilla – Valensiya 12.00 saatleri Movistar Hadi gidelim
Malaga – Logroño 16.15 saatleri Movistar Hadi gidelim
Barça – Sporting Huelva 18:30 HEDEF
Levante – Gerçek Sociedad 18:30
Granadilla Tenerife – Espanyol 19:30
Albacete Vakfı – Rayo Vallecano 20.00 saatleri
Madrid – Atletik 20.00 saatleri
14.02.2019
Atletik – Betis 19:30

► Real Madrid – FC Barcelona’yı canlı takip edin

21:32 tarihinde 03/02/2019 CET